top of page

{5} Przystanek na szlaku

Spotkanie na wiaderkach - jest naprawdę symbolem naszego niesienia posłania; wyciągania ręki pomocy; dodawania otuchy.

Każdy pozytywny gest w kierunku tej drugiej osoby jest jak małe światło, które może się zamienić w promień słońca dla kogoś potrzebującego, zagubionego, opuszczonego, samotnego.

Moją Łaską (Boską) jest to, że dostałam Służbę, którą uwielbiam i mogę wypełniać.

Nasze spotkania, u mnie na wiaderkach, są jakimś przystankiem na Szlaku - specyficzny dzień, ale dojazd z wielu kierunków. Połączenie Polaków w Programie z wielu stron świata czy USA, w tym specjalnym miejscu - w kolebce AA.

Sama wiem, że jestem niedoskonałą, ale to nie znaczy, że moje akcje są nieważne i się nie liczą. Wszystko jedno czy idę do sklepu i staram się być „grzeczna i uprzejma", czy staram się pomóc komuś zrozumieć ich siebie samych. Pomagam z pomocą Programu rozpoznać im, własny tok myślenia i przekazać zainteresowanym historię powstania zasad Programu.

Bill W był niedoskonały - może własnie dlatego Bóg dał mu rolę „wniesienia" Programu. Ten Program zmienił traktowanie alkoholików przez społeczeństwo, medycynę, duchowieństwo. Dał szansę alkoholikom odnaleźć swoje „tak bardzo łamliwe i kruche człowieczeństwo". Pomógł zrozumieć zadośćuczynienie i zmienić własną duchowość - oczywiście w wyniku własnego udziału.

Wybieram zaufanie Bogu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Spotkanie - Gdzieś i Wszędzie

Poszłam do lekarza z lekkim poczuciem wewnętrznej niepewności; istniała możliwość odkrycia nowej choroby; nowy lekarz, możliwość nowych zabiegów. Czekając, myślami skupiłam się na nowych zasadach wpro

Zgodnie z 12x12x12

Po wielu próbach i poszukiwaniach, zrozumiałam coś, co teraz jest dla mnie oczywiste, a przedtem prawie nieosiągalne do pojęcia - zasady przyświecające AA/Al-Anon są obecne w: 12 Krokach/Stopniach 12

Commentaires


bottom of page